Istanbul - brána Orientu

Popis

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Perex

Istanbul, mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Mesto, ktoré je zmesou kultúr, s nespočetným množstvom pamiatok, nádherných palácov, mešít. 

Ubytovanie

4* hotel.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery letiskohotel-letisko. 3x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Okružnú jazdu mestom 3. deň. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 190  EUR.

Celková cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Miestnu dopravu po meste. Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 220 EUR. Vstupy do pamiatok. Cestovné poistenie.

Stravovanie

Raňajky.

Doprava

Letecká z Viedne.

1. deň

Odlet z Viedne do Istanbulu, najväčšieho mesta Turecka, ktoré je súčasne aj spojnicou medzi Európou a Áziou. Začneme pešiu prehliadku mesta (Beyazitove námestie a okolie). Prejdeme sa i časťou nazývanou Bazárová štvrť - pre milovníkov nákupov je tu jedinečná príležitosť preskúmania Veľkého či Egyptského bazára. 

2. deň

Po raňajkách sa vydáme na návštevu najvýznamnejších pamiatok v okolí námestia Sultanahmet. Presúvať sa budeme miestnou dopravou. Istanbul bol viac ako 1 500 rokov metropolou veľkých ríš. Pozrieme si rímsko-byzantský hipodróm, dejisko pretekov vozov, Modrú mešitu, svoje meno získala podľa prevažne modrých dlaždičiek, ktoré krášlia jej interiér, Hagia Sochrám Božej múdrosti z obdobia Byzantskej ríše a symbol mesta, Yerebatanskú cisternu, čo je rozľahlá podzemná vodná nádrž. Palácový komplex Topkapi, hlavné sídlo tureckých sultánov. Deň sa dá zakončiť návštevou tureckých kúpeľov hamám (za doplatok na mieste).

3. deň

Po raňajkách nás čaká okružná jazda mestom popri Zlatom rohu (Haliç), označovanom aj ako najkrajší prírodný prístav na svete, so zastávkami pri akvadukte cisára Valensa, bývalom kláštore Chora (múzeum ukrýva jedny z najkrajších byzantských mozaík na svete), navštívime palác Dolmabahce (návštevníkov víta jedinečnými klenotmi ako sú dvojmetrové vázy, krištáľové schodište a alabastrová kúpeľňa), zastavíme sa na kopci Bűyűk Camlica, kde si budeme môcť vychutnávať úžasný výhľad na európsku časť mesta. Možnosť absolvovať výletnú plavbu po Bospore alebo vo večerných hodinách fakultatívne preprava historickou električkou po takmer 2 km dlhej obchodnej ulici Istiklal Caddesi až k námestiu Taksim, možnosť nákupov.

4. deň

Posledný raz sa zobúdzame za zvukov muezína, zvolávajúceho všetkých moslimov päťkrát denne k modlitbe. Čaká nás Süleymanova mešita – najväčšia istanbulská mešita na najvyššom bode starého mesta. Presun na letisko a odlet do Viedne.