Horus Paradise Luxury Resort

Popis

Rýchly popis:
Hotelový rezort s upravenou záhradou, krásnou plážou a lukratívnou polohou je ideálnou voľbou pre dovolenkárov, ktorí túžia spojiť oddych s poznávaním a ocenia blízkosť vyhľadávaného historického mestečka Side, či známeho bazáru v Manavgate.

Poloha:
priamo na pláži, len 2 km od historického centra Side, pešo dostupného plážovou promenádou, 5 km od Manavgatu a 65 km od letiska v Antalyi.

Hotel:
rezorte sa nachádza vstupná hala s recepciou, výťah, hlavná reštaurácia, a´la carte reštaurácie (mexická, turecká, talianska, rybia), lobby bar, kaviareň, internetový kútik, bar pri bazéne, bar na pláži, vitamínový bar, disko bar, 2 vnútorné bazény a 5 vonkajších bazénov, aquapark s 5 tobogánmi, ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma. Hostia majú k dispozícii Wi-Fi internetové pripojenie v priestoroch lobby zdarma, počítačový kútik za poplatok, wellness centrum so vstupom do tureckých kúpeľov, sáun a jacuzzi zdarma, masáže, kozmetika a iné procedúry za poplatok, denné animácie a večerné programy, tenis, biliard, stolný tenis a bowling za poplatok, šípky, basketbalové ihrisko, minifutbal, fitnescentrum a skupinové cvičenia zdarma, amfiteáter, požičovňu áut, nákupnú zónu, kaderníctvo, klenotníctvo, hotelového fotografa, lekára a práčovňu za poplatok. Pre deti je pripravený miniklub, detský bazén, minibufetové stoly, detské sedenie v reštaurácii, herný park, opatrovanie detí za poplatok. Hotel je vhodný aj pre hendikepovaných návštevníkov.

Izby:
elegantne zariadené dvojlôžkové izby v hlavnej hotelovej budove s možnosťou jednej prístelky. Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, SAT TV, minibarom (nealkoholické nápoje), trezorom (za poplatok cca 2,- EUR/deň), sušičom na vlasy. Wi-Fi internetové pripojenie za poplatok. Každá izba má balkón alebo terasu, vlastnú kúpeľňu s WC. Rodinné izby na vyžiadanie sa nachádzajú v záhradných pavilónoch (pre max. 4 dospelé osoby). Na vyžiadanie izby s výhľadom na more za doplatok.

Stravovanie:
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera, polnočný snack, nočný snack, občerstvenie počas dňa (ovocie, zmrzlina, slané a sladké pečivo), diétny bufet, miestne alkoholické, nealkoholické a vybrané importované nápoje. Čerstvé ovocné šťavy a ostatné importované nápoje za poplatok. Možnosť tematickej večere podľa ponuky a´la carte 1x za pobyt zdarma – potrebná rezervácia vopred.

Pláž:
krásna piesočnatá pláž ocenená Modrou vlajkou za čistotu mora a jeho okolia s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky a ležadlá na pláži sú zdarma, uteráky za depozit. Na pláži ponuka vodných športov (za poplatok) a ihrisko na plážový volejbal.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11 x ubytovanie so službami ultra all inclusive, letecká doprava Bratislava - Antalya - Bratislava, alebo Košice - Antalya - Košice, alebo Sliač - Antalya - Sliač (platí iba pre zájazdy na 10/11 nocí), alebo Poprad - Antalya - Poprad (platí iba pre zájazdy na 10/11 nocí), služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:

Špeciálna cena letenky: 285,- EUR pre dieťa 2-13 rokov na prístelke.

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 185,- EUR, pre osoby do 2 rokov 50,- EUR.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň.

Ostatné doplatky: výhľad na more 45,- EUR/os./7 nocí, 65,- EUR/os./10 nocí, 70,- EUR/os./11 nocí (na vyžiadanie).

Rodinná izba: 3 osoby platia cenu ako dospelá osoba na základnom lôžku, štvrtá osoba podľa veku na prístelke.Typ stravy:
ultra all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye, cca 2 hod. 30 min. do Izmiru

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký


TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.


SIDE

Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 min.Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.

Side, Aspendos – návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Turecká noc – mix tureckého folklóru a ochutnávka pravých tureckých jedál a nápojov.

Aquapark – úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.