Le Palme

Popis

Rýchly popis:
Kvalitná moderne vybavená rezidencia sa nachádza v turistami veľmi obľúbenom stredisku Grottammare, ktoré je s letoviskom San Benedetto del Tronto prepojené obľúbeným cyklistickým chodníkom. Ideálna poloha, príjemný personál a kvalitné vybavenie rezidencie, zaručuje nezabudnuteľnú dovolenku nielen pre náročných klientov, ale aj pre rodiny s deťmi. Bazén umiestnený v zelenej záhrade dodáva rezidencii tú správnu dovolenkovú atmosféru. 


Poloha:
takmer priamo na pláži, rezidenciu od pláže delí iba miestna komunikácia, približne 1,5 km od historického centra San Benedetto del Tronto.  

Ubytovanie:
apartmány typu bilocal pre 2-4 osoby majú dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenský a kuchynský kút, sociálne zariadenie (WC, sprcha) a priestranný balkón. Trilocaly pre 4-6 osôb majú prvé a druhé poschodie. Na prvom poschodí sa nachádza obývacia miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom, sociálnym zariadením (WC) a priestranným balkónom. Druhé poschodie disponuje spálňou s manželskou posteľou a spálňou s dvoma oddelenými lôžkami, sociálnym zariadením (WC, sprcha) a priestranným balkónom. Všetky typy apartmánov sú vybavené klimatizáciou (v cene), TV, trezorom, fénom. Všetky kuchynské kúty sú vybavené varičom, riadom, chladničkou a umývačkou riadu. V rezidencii je dostupné Wi-Fi pripojenie (zdarma), výťah, recepcia, bar, oplotená zelená záhrada plná paliem, plavecký a detský bazén s ležadlami a slnečníkmi, preliezky a hojdačky pre deti, požičovňa bicyklov a podzemná garáž (za poplatok). Rezidencia vďaka svojej vybavenosti je vhodná na organizovanie či už plaveckých alebo iných podujatí. Bar v areáli rezidencie je pre hostí ideálnym miestom pre oddych po chvíľach strávených na pláži, športovaní alebo po návrate z prechádzky po očarujúcom okolí. Vďaka požičovni bicyklov priamo v rezidencii, môžu dovolenkujúci klienti preskúmať aj širšie okolie strediska, alebo naplno využiť až 12 km dlhý cyklistický chodník vedúci popri pláži a spájajúci strediská od Cupra Marittima cez Grottammare a San Benedetto del Tronto až do Porto d´Ascoli. Obchod vzdialený len 500 m bude vďaka bicyklom príjemnou povinnosťou.

Stravovanie:
bez stravy

Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok.

Doprava:
autobusová, individuálna

V cene je zahrnuté:

prenájom apartmánu na 7/12 nocí, TV, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie, bazén, služby delegáta.

AKCIA: pobyty začínajúce 25.5., 6.6., 18.6., 1.9., 13.9. (12 nocí za cenu 7 nocí) – sú predĺžené na 13 dní/12 nocí. V cene nie je zahrnuté:
Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/osoba/deň, poistenie opustenej domácnosti 1,20 EUR/deň, poistenie asistenčných služieb k motorovému vozidlu 1,20 EUR/deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň. Kaucia: 50 EUR/apt. (platba na mieste) - v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa na záver pobytu vracia. Doprava: LUX BUS 130 EUR, jednosmerná doprava 105 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 85 EUR, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 30 EUR/osoba. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR. Upozornenie: termíny uvedené v tabuľke sú termíny ubytovania, pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným dátumom nástupu na ubytovanie a termín návratu vždy deň po ukončení pobytu (výnimka 13.9.-25.9., kde termín autobusovej dopravy je 12.9.-25.9.).

Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:

PALMOVÁ RIVIÉRA
Malebná krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa táto oblasť teší čoraz väčšej obľube. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Slnkom zaliate piesočnaté pláže s množstvom barov, reštaurácií a rôznych atrakcií nielen pre deti, poskytujú návštevníkom dokonalý komfort. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší masív pohoria Apenín – Gran Sasso d’Italia, ktorý sa vypína do výšky až 2 912 m n. m.  

GROTTAMMARE
Tajuplné historicko-romantické mestečko nachádzajúce sa v provincii Ascoli Piceno len 1,5 km od centra San Benedetto del Tronto, ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Úzke stredoveké uličky s množstvom zákutí, plné barov, reštaurácií a historických stavieb vás dovedú až k stredovekej veži, odkiaľ sa naskytne neopísateľný pohľad na celé pobrežie Palmovej riviéry lemovanej nespočetným množstvom krásnych paliem. Po príjemnej prechádzke si v miestnych baroch a reštauráciách môžete vychutnať tú pravú taliansku atmosféru, ku ktorej neodmysliteľne patrí pohár lahodného vína miestnej výroby a ochutnávka tradičných miestnych špecialít. Široké piesočnaté pláže Jadranského mora, rozprestierajúce sa pod historickou baštou mestečka, sú obľúbené a vyhľadávané nielen turistami ale aj domorodým obyvateľstvom. Pozvoľný vstup do mora a pokojná hladina osloví všetky vekové kategórie od malých neposedných detí, cez zabávajúcu sa mládež až po seniorov túžiacich po oddychu. Sklamaní neostanú ani športovo založení návštevníci, ktorí môžu využívať 12 km dlhý palmami lemovaný cyklistický chodník vedúci popri pláži a spájajúci strediská od Cupra Marittima cez Grottammare a San Benedetto del Tronto až do Porto d´Ascoli. Spojenie histórie a krásnych piesočnatých pláži vo vás zanechá nezabudnuteľný exotický zážitok.Fakultatívne výlety:

RĺM  A VATIKÁN
Cena: 38,- €, deti do 10 rokov 28,-€
Celodenná prehliadka s licencovaným  slovensky alebo  česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv.Petra a Bazilika Sv. Petra.  Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fontane Di Trevi s možnosťou občerstvenia. Upozornenie: na vstup do Baziliky Sv. Petra je potrebné mať zahalená ramená a kolená, odporúčame pohodlnné topánky a malú fľašku vody, ktorá sa dá v uliciach Ríma dopĺňať. Do autobusu si nezabudnite ráno zobrať sveter. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu  s licenciou na sprevádzanie Ríma  v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka.
SULMONA , OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA
Cena: 30, - €, deti do 10 rokov 20,- €    Celodenný výlet. Starobylé mesto Sulmona sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádhérného prostradia, v ktorom leží je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ...a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať. Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou , ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti.
AQUAPARK
Cena: 20,- €, deti do výšky 1 metra 10,- €    Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcí pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná  voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie , prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli  acquaparku  Pozor: v bazénoch je nutné pužívať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli acquaparku. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do acquaparku, slnečník, lehátko.
Mestečko GROTTAMMARE a ochutnávka vína a salámov
Cena: 17,- €, deti do 10 rokov 13,- €     Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu  Marche. Úzke uličky plné tajomných stredovekých zákutí vás privedú až k stredovekej veži odkiaľ uvidíte pobrežie Palmovej rivéri ako na dlani. Aby sme zvládli prechádzku rázovitým mestečkom, musíme sa posilniť najskôr aperitívom u miestneho vinára, kde navštívime nielen pivnicu s barikovými sudmi a dozvieme sa veľa o miestnych vínach, ale vínko pekne zdegustujeme a všetko to zajeme chlebom s miestnym olejom a domácou salámou. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu,chutnávku.

PÚTNICKÉ MESTO  LORETO
Cena: 20,- €, deti do 10 rokov 15,-€   
Dopoludňajší výlet. Pútnické mestečko Loreto je známe svojou majestátnou bazilikou, v ktorej sú uložené 3 originálne steny z rodného domu Panny Márie. Podľa legendy ich sem vraj v 13. Storočí priniesli anjeli na svojich krídlach z Dalmácie. Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou.


Deti do veku 3 rokov majú výlet gratis /bez nároku na miesto v autobuse/.