Srí Lanka a Maldivy poznávanie a oddych

Popis

Úvod

Kombinácia dvoch nádherných krajín, v jednej poznávanie, v druhej relax pod palmami na bielych pieskových plážach. Spoznajte Srí Lanku, jej najväčšie tajomstvá, bohatú históriu, usmievavých ľudí a oddýchnite si na plážach jedného z posledných rajov na zemi, na Maldivách.

Ubytovanie

3x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou na Srí Lanke, 4x/5x ubytovanie s polpenziou v 4* hoteli na Maldivách.

Stravovanie

Polpenzia, možnosť doplatiť plnú penziu alebo all inclusive počas pobytu na Maldivách.

1. deň

Odlet z Európy.

2. deň

Prílet do Colomba. Po prílete sa zoznámime s touto čarokrásnou a tajomnou krajinou, oddýchneme si po ceste.

3. deň

Ráno začneme spoznávať Srí Lanku a jej najväčšie pamiatky a prírodné krásy. Vystúpime na Sigiryu, „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa z 5. storočia p.n.l. „Pevnosť v oblakoch“, skalu týčiacu sa strmých 200 metrov nad okolitý terén, ktorá patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a je pokladaná za ôsmy div sveta. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžete čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Pozrieme si stredovekého kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Jeho slávu pozdvihol kráľ Parakramabahu I. v 12. storočí. Harmóniu medzi sinhálskym a tamilským etnikom symbolizuje aj množstvo budhistických a hinduistických chrámov postavených v rámci jedného komplexu. Fakultatívne možnosť návštevy NP Minneriya – slonie safari. Večer návšteva starobylého stredovekého mesta.

4. deň

Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie, mystickú atmosféru miesta vytvára až 150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek na stenách. Vstup do jednotlivých jaskyní je zo 100 metrov vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny. Cestou z Dambully do Kandy návšteva dediny Matale, ktorá je plná záhrad s korením a miestnym ovocím. Ubytovanie a oddych v Kandy, hlavnom meste sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, keď nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa, Chrám Budhovho zubu. Večerná prehliadka chrámu a návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.

5. deň

Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry.  Cestou sa zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawela, kde momentálne žije približne 70 slonov vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie a kúpanie je obrovským zážitkom. Návrat do Colomba. Prelet na Maldivy.

6. deň

Čaká nás pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s polpenziou. Palmy, tyrkysové more a pláže s jemným pieskom. 

7. deň

Pobyt na Maldivách s polpenziou.

8. deň

Pobyt na Maldivách s polpenziou.

9. deň

Posledný deň pobytu, čaká nás rozlúčka s týmto rajom na zemi. Transfer na letisko, odlet do Európy. V prípade 11-dňového pobytu, ešte pobyt na Maldivách.  

10. deň

Prílet do Európy. V prípade 11-dňového pobytu posledný deň transfer na letisko, odlet do Európy.

11. deň

Prílet do Európy.