To najlepšie z Talianska

Popis

Úvod

7-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

4x v hoteli 2*/3*

Stravovanie

4x rozšírené kontinentálne raňajky

1. deň

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách (z Bratislavy cca o 17:00 h), tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň

V ranných hodinách príchod do Florencie. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Medicijskú kaplnku, uvidíme známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Popoludní odchod smerom na Rím, ubytovanie v hoteli v blízkom okolí Ríma, fakultatívne večera.

3. deň

Po raňajkách sa vydáme spoznávať Rím.  Začneme v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Botticelli.  Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň

Raňajky. Spoznáme ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Fontánu di Trevi, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Pantheon, námestie Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, námestie Piazza Colonna. V popoludňajších hodinách sa presunieme smerom na Perugiu, ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

5. deň

Po raňajkách sa presunieme do Assisi, najvýznamnejšieho stredovekého pútnického mesta v Taliansku (prehliadka mesta), ďalej budeme pokračovať do San Marina - prehliadka, individuálny program, možnosť nákupov. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň

Raňajky, odchod do Benátok - mesta, ležiaceho na 118 ostrovoch, vzájomne oddelených kanálmi a pospájaných krásnymi mostami.  Historické skvosty mesta - Dóžací palác, Most vzdychov, Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinovú vežu, Ponte Rialto a ďalšie,  nám poukazuje sprievodca v priebehu pešej prehliadky. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.  

7. deň

Návrat na Slovensko v skorých ranných hodinách (cca 06:00 h).